IEPAKOJUMA ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA
(JURIDISKĀM PERSONĀM UN DAUDZDZĪVOKĻU MĀJĀM)

Klientiem (juridiskām personām, daudzdzīvokļu mājām), kuriem ir sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgums, piedāvājam šķiroto atkritumu izvešanu ar standarta 770 litru vai 1100 litru dažādu krāsu plastmasas konteineriem. 

Klientiem tiek piedāvāti trīs dažādu krāsu konteineri: zilā krāsā - kartona/papīra iepakojuma šķirošanai; dzeltenā krāsā - plastmasas iepakojuma šķirošanai; zaļā krāsā - stikla iepakojuma šķirošanai. Ja klienta teritorijā vai dzīvojamās mājas iekšpagalmā nepietiek vietas trīs konteineriem vai klients vēlas uzstādīt vienu konteineru, piemēram, tikai stiklam vai kopā plastmasas un papīra iepakojumam (jauktais jeb MIX iepakojums), tiek piedāvāti arī tādi varianti. 

Uz katra konteinera ir uzlīmes ar norādēm, kādus atkritumus tajā drīkst izmest.

Jauktais (MIX) iepakojums - konteiners paredzēts kartonam, papīram, makulatūrai, HDPE kanniņām, PET dzērienu pudelēm, iepakojuma plēvei (LDPE), metāla iepakojumam. 

Šajā konteinerā nedrīkst izmest vienreizlietojamos traukus un krējuma/jogurta/margarīna trauciņus; rotaļlietas; putuplastu; izstrādājumus, kas satur foliju; citus plastmasas sadzīves priekšmetus (plastmasas spaiņi, kastes utt.); automašīnu plastmasas detaļas un rezerves daļas; medicīnas preces; izlietoto tualetes papīru un roku dvieļus; čipsu pakas; plastmasas lentas; slapju un netīru iepakojumu. 

 

Stikla iepakojums - konteiners paredzēts tīrām dažādas formas un krāsas stikla burkām un pudelēm bez pārtikas produktu atliekām. Stikla pudeles un burkas var būt ar etiķetēm un vāciņiem. 

Šajā konteinerā nedrīkst izmest stikla traukus, spoguļstiklu, logu stiklu, spuldzes, māla pudeles un traukus.

 

Svarīgi:

  • Šķirošanas konteineros drīkst izmest tikai tīru iepakojumu bez ēdiena un dzēriena atliekām.
  • Pirms izmešanas, ja tas iespējams, iepakojums jāsaplacina.
  • ATCERIETIES – vienreizlietojamie trauki NAV iepakojums. To vieta ir sadzīves atkritumu konteinerā.
  • Lai atkritumi derētu otrreizējai pārstrādei, iepakojuma šķirošanas konteinerā drīkst mest tikai tīru, sausu iepakojumu bez ēdienu paliekām. Ja šķiroto atkritumu konteinerā tiek konstatēts neatbilstošs sastāvs, tas tiek izvests par nešķirotu sadzīves atkritumu maksu.
  • Minimālais izvešanas biežums - vismaz viena reize mēnesī.
  • Konteinera izvešana notiek pēc konkrēta grafika.

Pieteikt pakalpojumu iespējams, sazinoties ar SIA “Ķilupe” klientu apkalpošanas centru:
zvanot pa tālruni 65071222, 29104053 vai rakstot uz e-pasta adresi: [email protected]

PIETEIKT PAKALPOJUMU 

                                                   BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANU